Baza wiedzy

Ile wcześniej trzeba się umawiać na montaż szyby?

Najlepiej zarezerwować termin dzwoniąc do nas lub pisząc na e-maila z co najmniej 1 dniowym wyprzedzeniem .Jednak w przypadkach kiedy klientowi sie spieszy zawsze możemy dostosować sie do jego wolnych terminów.

Ile czasu trwa montaż szyby?

Montaż szyby trwa ok. 1 godziny. Po montażu wskazane jest, by auto postało jeszcze jedną godzinę. Tak więc całość czasu potrzebnego na wykonanie standardowej usługi to ok. 2 godziny.

Na czym polega usługa naprawy (klejenia) szyby?

Klasyczna naprawa szyby polega na odprężeniu miejsca uszkodzenia przez centralne przewiercenie zewnętrznej warstwy szyby, usuniecie powietrza i wtłoczenie specjalnej żywicy. Całość jest utwardzona promieniami UV.

Jak długo trwa naprawa szyby?

Przeciętny czas naprawy pojedynczego uszkodzenia trwa od 30 min do 1 godziny.

Ile kosztuje klejenie szyby?

Koszt naprawy typowego uszkodzenia szyby wynosi od 50 do 90 zł za jeden punkt. W przypadku wielu punktów lub nietypowego uszkodzenia cena usługi ustalana jest w drodze negocjacji.

Czy warto naprawiać pękniętą szybę, czy zaleca się jednak wymianę na nową?

Sam odprysk na szybie (uszkodzenie punktowe) warto naprawić, jeśli jest to stosunkowo nowe uszkodzenie i nie doszło do jego zanieczyszczenia. Natomiast gdy wystąpi pęknięcie powyżej 3,4cm zalecamy wymianę szyby. Oczywiście najlepiej zgłosić się do nas na konsultację, pracownicy obejrzą uszkodzenie i doradzą najlepszy sposób rozwiązania problemu.

Czy wymiany szyby można dokonać u klienta?

Tak, dojeżdżamy często do naszych Klientów, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i przy sprzyjających warunkach. Musimy mieć zapewnione odpowiednie miejsce (przy złej pogodzie wymagane jest zadaszenie). W razie braku odpowiednich warunków zapraszamy do siedziby firmy.

Co z naklejką na starej szybie samochodowej?

Przy wymianie szyb usługę odczepienia naklejek wykonujemy gratis. Naklejka z dowodu rejestracyjnego czy aktualnych winiet będzie nadal użyteczna, gdyż zostanie odpowiednio przeniesiona na nową szybę.

Czy warto inwestować w markową, droższą szybę zamiast „chińskich” zamienników?

Według nas różnica jest tylko w cenie. Polecamy zamienniki chińskich producentów, pracujemy na nich najczęściej, mają atrakcyjną cenę oraz gwarancję! Nie mamy reklamacji na te szyby, doświadczenie w branży nauczyło nas, iż te szyby wcale nie są jakościowo gorsze.

Czy na szybie znajduje się logo marki samochodu?

W przeważającej większości szyby nie posiadają oznaczeń marki samochodu, ponieważ nie są to szyby przeznaczone na pierwszy montaż w fabryce samochodów. Jest to tzw. „rynek poprodukcyjny”.

Czy wystawiacie Państwo faktury VAT?

Tak, oczywiście  wystawiamy faktury VAT.

Czy podejmujecie się demontażu szyby i ponownego wklejenia jej?

Oczywiście realizujemy takie usługi. Przykładowe przyczyny to: korozja, odklejenie części szyby od karoserii, ubytki w spoinie klejowej powodujące wycieki. Z racji dużego niebezpieczeństwa uszkodzenia szyby w czasie jej demontażu każdą taką usługę omawiamy indywidualnie z klientem.

Co muszę wiedzieć, żeby ustalić, jaką konkretnie szybę potrzebuję?

Same oznaczenia na szybie nie wystarczą, ponieważ są to jedynie oznaczenia homologacyjne oraz atesty. Wystarczy zadzwonić do nas i podać markę samochodu, rok produkcji, model, typ nadwozia i ilość drzwi.

PARTNERZY I DOSTAWCY